BJORN RIIS – A Storm Is Coming (recenzja)

indeks

BJORN RIIS  – A Storm Is Coming

Karisma (2019)

   Lider Airbag na swych solowych wydawnictwach nie zawodzi. Nie inaczej jest także tym razem. Choć sam albumie zaskakuje, przynosi nam porcję dźwięków które każdy fan współczesnego rocka progresywnego czy też Pink Floyd powinien pokochać po pierwszym przesłuchaniu.

  Album otwiera kompozycja „When Rain Falls” rozpoczynająca się odgłosami padającego deszczu, po czym po chwili przerwana zostaje mocnym gitarowym riffem, by po chwili ukoić zmysły onirycznym klimatem, subtelną typowo Riis’ową partią gitary. Wybornie prezentuje się „Icarus” który w okolicach czwartej minuty wybucha by po kilkudziesięciu sekundach znów zaserwować nam flojdowe reminiscencje z okolic „Animals”. Ballada „You And Me” pomimo iż można określić ją jako liryczną przez ani sekundę nie nuży – kojac zmysły każdą nutą. Opus magnum albumu z pewnością stonitowi trwający prawie kwadrans „Stormwatch” stanowiący kwintesencję kompozytorskiego i aranżacyjnego stylu Bjorna. Cudo ukazujące jak można operować melancholią, smutkiem, nostalgią i przez ani sekundę nie nużyć słuchacza. Gitarowe popisy w „This House” przepięknie kreują niesamowity klimat, a Bjorn przez ani sekundę nie popada w pompatyczność, samouwielbienie, czy manieryzm (niestety jest to zmorą wielu gitarzystów) – stawiając na klimat ponad popisy solowe.. Album udanie wieńczy zabarwiony ambientową przestrzenią i spokojem „Aftermath”.

   Reasumując „A Storm Is Coming” to po prostu kolejna bardzo dobra płyta lidera Airbag. Ujmująca zmysły flojdowym klimatem, nostalgią i pięknem w czystej postaci.

8/10

zapraszam do najtańszego sklepu muzycznego w sieci

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=14902699

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s