NAJLEPSZE POLSKIE PŁYTY 2019

123

 1. LION SHEPHERD – III – po prostu znakomite rockowe piosenki, fantastyczny klimat całości, a do tego z pietyzmem dopieszczone aranżacje co dziś w muzyce rockowej jest rzadkością.
 2. EABS – SLAVIC SPIRITS – porcja zabarwionego słowiańszczyzną jazzu, kreującego zupełnie nowe muzyczne trendy. chciałoby się napisać polski jazz na światowym poziomie – tyle że świat jeszcze nie jest na poziomie EABS 😉
 3. DARIA ZAWIAŁOW – HELSINKI – Daria po prostu potwierdza klasę zaprezentowaną na debiucie „A Kysz” a przy tym zaczyna eksplorację bardziej electro popowych rejonów.
 4. ALAMEDA 5 – EURODROME – tym razem bardziej jak King Crimson z okresu kolorowej trylogii. Ciągle jednak jest wybornie.
 5. PIOTR DAMASIEWICZ & POWER OF THE HORNS ENSEMBLE – POLSKA – ciągle ciężko znaleźć właściwe słowa by opisać to co robi Piotr (zwłaszcza na koncertach). Po prostu jazz bez granic, wielowątkowy i wielowymiarowy.
 6. TIDES FROM NEBULA – FROM VOODOO TO ZEN – po post rocku z czasu debiutu nie ma już śladu, jednak to znakomity przykład ciągłej ewolucji, stylistycznej volty bez zdrady muzycznych ideałów.
 7. TRUPA TRUPA – OF THE SUN – cóż mam napisać o zespole który uwielbiam. Szczerze to dla Mnie Trupa na „Off The Sun” straciła więcej ze swej niemalże metafizycznej aury (mrok, egzaltację, trans) aniżeli zyskała. Ewidentny ukłon w stronę  kompozycji lub piosenek jak kto woli, kosztem całościowego klimatu LP. Jednak ciągle jest bardzo ale to bardzo dobrze, a zespołowi chwała za to że nie stoi w miejscu na piedestale rozbudzonych poprzednimi albumami nadziei.
 8. SONBIRD – GŁODNY – przyjemne dla ucha, radiogrywalne indie popowe piosenki. Jednak szczególnie w Polsce chyba nikt nie jest w stanie nagrać podobnych. Duża nadzieja na przyszłość.
 9. LIPALI – MOSTY, RZEKI, LUDZIE – porcja rocka, znakomicie wykonanego, zagranego z dużą klasą.
 10. KRÓL – NIEUMIARKOWANIA – tym razem jeszcze więcej tu synth-popowych reminiscencji lat 80, dużo tekstowej nostalgii i ogólnie pojętej piosenkowej przystępności. Wciąż to kupuję 🙂
 11. NOCNY KOCHANEK – RANDKA W CIEMNOŚĆ
 12. MAZOLEWSKI / PORTER – PHILOSOPHIA
 13. SOKÓŁ – WOJTEK SOKÓŁ
 14. SORRY BOYS – MIŁOŚĆ
 15. TWORZYWO SZTUCZNE – DRONY
 16. KUBA WIĘCEK TRIO – MULTITASKING
 17. NOŻE – GNIEW
 18. LESZEK MOŻDŻER – IKAR
 19. DANIEL SPALENIAK – BURNING SEA
 20. RALPH KAMIŃSKI – MŁODOŚĆ
 21. BLACK RIVER – HUMANOID
 22. HOPE – NAME IT
 23. A TRIBUTE TO ACID DRINKERS
 24. TACO HEMINGWAY – POCZTÓWKA Z WWA LATO 19
 25. TRANSGRESJA – BRAK RÓWNOWAGI
 26. OBIEKTY – CZARNE MIASTO
 27. THE PAU – RAJ
 28. UKRYTE ZALETY SYSTEMU – SPOSÓB UŻYCIA
 29. KASIA KOWALSKA – MTV UNPLUGGED
 30. NOWOMOWA – DEBIUT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s